Dziś jest , r.
giweather joomla module
Fragment plakatu. Piłkarz kopiący w piłkę oraz logo Akademii Sportowej

Akademia Sportowa Młodych Piłkarzy Jonkowo ogłasza nabór. Zapraszamy chłopców i dziewczęta od 4 do 16 roku życia. U nas jest miejsce dla każdego. Zajęcia zaczynamy od września! Startujemy z naborami przez cały wrzesień, zapisać się możesz w każdej chwili.

Fragment plakatu. Na pierwszym planie postać z hologramem na oczach.

Czas pracy zdalnej dla uczniów Szkoły Podstawowej we Wrzesinie nie był tylko czasem nauki, ale również czasem kreatywności i pokazania swoich umiejętności. Talent plastyczny naszej uczennicy kl. VII, Andżeliki Sobolewskiej, został doceniony w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Literackim „Serce Kapsuły Czasu”. Był on jednym z etapów projektu „Kapsuła Czasu” realizowanego przez Fundację „TworzyMY Kraków”. 

Na obrazku mozaika z kolorowych figur i cyfr. W tle człowiek wskazujący palcem na figury.

Z radością informujemy całą społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie, że dzięki zaangażowaniu dwóch Waszych kolegów z kl. VIa: Michała Markiewicza i Wiktora Snitkowskiego nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Fundacji Orange „#SuperKoderzy”!

Za nami trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Dziecięcym Piórem”. Niestety z powodu pandemii nie mogliśmy spotkać się w Szkole Podstawowej we Wrzesinie, która jest organizatorem konkursu, z młodymi twórcami i ich rodzicami na gali podsumowującej wydarzenie. Bardzo chcielibyśmy osobiście poznać laureatów konkursu, usłyszeć fragmenty ich twórczości, tak jak to już wrosło do tradycji naszego konkursu.

Tegoroczny konkurs honorowym patronatem objął Wójt Gminy Jonkowo, Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Pragniemy podziękować za nadesłane prace. W tym roku do przedsięwzięcia przystąpiły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 6 im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jonkowie, Szkoła Podstawowa we Wrzesinie, Szkoła Podstawowa nr 7 im. L. Kruczkowskiego w Olsztynie. Uczniowie walczyli o zwycięstwo w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI i VII-VIII. Do wyboru mieli dwie formy literackie: wiersz i prozę. Komisja konkursowa w składzie pan Wojciech Tański – polonista, konsultant Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, pan Arkadiusz Łakomiak - poeta, pani Bożena Kraczkowska – dziennikarka, pisarka, poetka spośród nadesłanych prac wybrała najlepsze w dwóch kategoriach.

W tegorocznej edycji konkursu tematyka prac dotyczyła destrukcyjnego wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne. Tegoroczny temat konkursu doskonale wpisał się w aktualną sytuację pandemii, której jesteśmy świadkami. W swoich pracach dzieci poruszały trudne kwestie zanieczyszczenia naszej planety, jej niepewnej przyszłości i nawiązywały do światowej pandemii koronawirusa. Pokazały, że sprawy ekologii nie są im obce. Wykazały się dużą wiedzą, świadomością tego, co zagraża środowisku naturalnemu i jakie konsekwencje niosą te zagrożenia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy siły i odwagi, którą pokazali pracując w tym trudnym czasie nad swoimi pracami, wysyłając je do nas. Dzięki Wam nasz konkurs przetrwał. Utwierdziliście nas w przekonaniu, że warto pracować nad jego organizacją i nadal promować twórczość dzieci i młodzieży, niezależnie od tego, w jaką stronę zmierza świat. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziały w czwartej edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Dziecięcym Piórem”. Odwiedzajcie czasami naszą stronę na Facebooku dziecięcym piórem. Tam będziemy prezentować twórczość naszych laureatów, publikować recenzje książek i promować wydarzenia o charakterze literackim.
Wyniki konkursu:

klasy IV-VI

proza
1. miejsce – „Kartka z dziennika” Agata Kabała SP w Jonkowie

poezja
1. miejsce – „Kusicielka” Aleksandra Włodarska SP nr 7 w Olsztynie
2. miejsce – „Puzzle” Marietta Włodarska SP nr 7 w Olsztynie
3. miejsce – „Ptaki śpiewają” Alicja Piłat SP w Jonkowie.

Klasy VII-VIII

proza
1. Miejsce – „Ostatni wpis w dzienniku Baltazara Arczera” Jakub Bonisławski SP 6
2. Miejsce – „Z pamiętnika Amelii” Dominika Okrzesik SP 6
3. miejsce – „Dziennik” Aleksandra Drężek SP we Wrzesine

wiersz
1. miejsce – „Zimowe wspomnienia” Weronika Dąbrowska SP 6
2. miejsce – „Ekologia” Patrycja Kempa SP we Wrzesinie,
3. miejsce – „Niszczyciel przyrody” Eryk Rynkiewicz SP 6

Wszystkim laureatom konkursu gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Organizatorzy:

Szkoła Podstawowa we Wrzesinie

 

 

Podobno najgorzej domową nudę znoszą dzieci. Radio Olsztyn postanowiło urozmaicić im ten czas i zorganizować konkurs plastyczny „Kolorowy Świat“,  skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

Kochani Młodzi i Zdolni, w związku z wyjątkową sytuacją, w jakiej przyszło nam funkcjonować, pragniemy poinformować, że nie spotkamy się w tym roku na uroczystości finałowej Konkursu Dziecięcym Piórem. W ramach rekompensaty wydłużamy termin składania prac do ostatniego dnia kwietnia.